arhiiv 6th September 2008

uus operatsioon

[SinglePic not found]Jah. Kõik on uus septembrikuus. Kuna saapaid hakkas juba kole palju kogunema ja üsna suur protsent pole neist enam ka minu pildistatud, siis tundus nagu veidi kohatu näidata neid läbisegi enda muude piltidega. Nii et pildiSTOOPist ära kolimine oli ammu plaanis. Ja et mitte piirduda poole saapaga, sai ka kogu.. hmm.. teooriaosa ümber kolitud. Kõik ei sujunud küll nii muretult, kui mulje võib jääda. Pea kuu aega mässamist ja katsetamist. Esialgu mõtlesin WordPressi asemel midagi muud kasutusele võtta, sai serverisse lastud terve rida erinevaid sisuhaldussüsteeme (CMS Made Simple jne), kuid igal olid mingid puudused. Kuna enda sellealased oskused liiga suured pole, et ise midagi valmis kirjutada, siis valmislahendusega pidi leppima nagunii ja siis üritama seda endale sobivaks kohandada. Aga nii või teisiti olin lõpuks alguses tagasi ning nagu ka digiSTOOP jookseb ka operatsiooni “saabas” lehekülg WordPressil. Sest tegelikult on ju tegu pagana hea asjaga. Blogipidamine on ainult üks külg, lisavidinate abil saab selle muuta väga pädevaks väiksemat sorti veebilehe sisuhaldussüsteemiks.

Kui üldine vorm oli välja valitud, oli käes aeg lahendada järgmine probleem – kuidas ja mille abil kuvada pilte.  WordPressile (nagu ka teistele suurematele CMS-dele) saab külge pookida näiteks Gallery2. Isegi korra panin selle püsti ja olin juba jube õnnelik – sai pildid koos kirjeldustega pildiSTOOPi jooksutavast Coppermine galeriist automaatselt ümber tõsta ja puha. Aga ei saanud mina seda korralikult tööle. Pidevalt näitas tühja lehte ja Gallery2 abifailides toodud õpetused mäluhalduseks ka ei aidanud. Lisaks on Gallery2 kasutajaliideseloogika kuidagi väga võõrik ja kummaline, ka umbes nädalapikkusel kasutamisel ei muutunud meeldivamaks. Seega sobrasin veidi ringi ja katsetasin väiksemaid pluginaid mis WordPressis piltide kuvamiseks mõeldud. Lõpuks jäin pidama NextGEN Gallery peale. Mis teeb peaaegu seda, mida tarvis ja seda peaaegu nii, nagu tarvis. Väikesed vajakajäämised on, aga ilmselt koodi veidi paremini tundev inime suudaks ka need lahendada. Näiteks piltide vahel navigeerimine võiks veidi mugavam olla jne. Aga need on juba tehnilised üksikasjad.

Nii või teisit sai asja lõpuks üles ja pildiSTOOPis seni presenteeritud 176-le saapapildile lisandus veel pea’ 100 uut pilti, mis kõik sel suvel teha on saanud. Nii et tänaseks päevaks on ülestähendatud 163 erinevat saabast, seda 263 erineva pildi kujul. Pole paha, mis?! Kõik saapad (ja saapaalad) on ka kenasti Google Mapi kaardil olemas, sinna viivad viited konkreetsete piltide alt ning kaardilt toovad viited omakorda siis konkreetsete saabaste juurde. Üsna-jube-mahukas töö oli. Huh.

Et haaret laiendada, on uues kohas ka väike in english sektsioon. Ehk toob see lisaks kodumaistele saabastele mõne välismaisegi juurde. Eks näis kuidas asjad sujuvad…

rWFuEyHhGI